ÜRETİM

Hunca Kozmetik, tüm ürünlerini Tekirdağ - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulu üretim tesisinde üretmektedir. 1998 yılına kadar Bahçeköy merkez binasında sürdürülen üretim faaliyetleri, 1998 yılında Çerkezköy’de inşa edilen modern tesislere taşınmıştır. 22 dönüm arazi üzerine kurulu Çerkezköy Üretim Tesisi 16.500 m2 kapalı alana sahiptir. Tesis, kozmetik kategorisindeki pekçok ürünü üretme kabiliyetindedir. Gerek alan büyüklüğü, gerekse kapasitesel büyüklüğü itibari ile Türkiye’nin önde gelen kozmetik fabrikalarından birisidir.  
Tesiste başta Araştırma Geliştirme birimi olmak üzere Planlama, Üretim, Lojistik ve bunlara destek birimler bulunmaktadır. Tüm faaliyetler konusunda uzman, kalifikasyonu yüksek personel tarafından yönetilmekte ve yürütülmektedir. 
Hunca Kozmetik güçlü Araştırma Geliştirme kadrosu ve modern ekipmanlarla donatılmış labaratuvarı ile kozmetiğin her alanında sürekli olarak ürün geliştirmektedir. Bu özelliği ile de sektörün yenilikçi ve öncü firmasıdır. 
Üretim faaliyetleri, gerek Türkiye’de yürürlükte olan kanun ve yönetmeliklere gerekse Avrupa Birliği’nin yürürlüğe koymuş olduğu standart ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülmektedir.
Üretim tesisinde Hunca’nın kendi markalarına ait ürünlerin yanında, birçok ulusal ve uluslararası firma için private label ya da fason üretim de yapılmaktadır.